Our range of products include multioption nescafe coffee vending machines, atlantis classic tea & coffee machine, nescafe tea coffee and soup vending machine, nescafe coffee vending machines, atlantis neo tea coffee vending machine and atlantis classic tea coffee vending machine.
₹ 18501 / Unit Get Latest Price
| Dispensing Rate | 5 Cups/Min |
| Product Range | Tea,Coffee,Lemon Tea and Soup and Lemon |
| Operation Mode | Automatic |
| Serving Capacity | 500 Cup/day |
| Boiler Capacity | 5 L Insulated |
| Frequency | 50-60 Hz |
| Voltage | 220-240V |
| Brand | Nescafe |
Minimum order quantity: 1 Unit
With sincerity and hard work of our professionals, we have carved a niche for ourselves in this domain by providing a premium quality gamut of Multi Option Nescafe Coffee Vending Machines.
₹ 12001 / Piece Get Latest Price
| Dispensing Rate | 5 Cups/Min |
| Model Name/Number | Atlantis classic tea&coffee |
| Brand | Atlantis |
| Usage/Application | Offices |
| Material | ABS Plastic |
| Operation Mode | Semi Automatic |
| Boiler Capacity | 5 Litre Insulated |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 13001 / Unit Get Latest Price
| Product Range | Tea,coffee, soup |
| Brand | Nescafe |
| Material | Stainless steel tray,steel top,steel boiler |
| Operation Mode | Fully Automatic |
| Dispensing Rate | 5-7 cups per minute |
| Voltage | 220V |
| Frequency | 50-60 Hz |
| Machine Weight | 20 kgs |
| Packaging Type | Box |
| Rated Power Consumption | 3.2 KW/Day |
Minimum order quantity: 1 Unit
Keeping in mind ever-evolving requirements of our respected clients, we are offering a premium quality range of Nescafe Tea Coffee And Soup Vending Machine.
₹ 12501 / Piece Get Latest Price
| Dispensing Rate | 5 Cups/Min |
| Brand | Nescafe |
| Usage/Application | Offices |
| Material | Stainless Steel |
| Boiler Capacity | 5 Litre Insulated |
| Voltage | 220 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Phase | Single Phase |
| Auto Flush Option | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
| Operation Mode | Semi Automatic |
| Type | Automatic |
Minimum order quantity: 1 Piece
Keeping in mind ever-evolving requirements of our respected clients, we are offering a premium quality range of Tea & coffee machine
₹ 13001 / Unit Get Latest Price
| Brand | Nescafe |
| Usage/Application | Offices |
| Material | Stainless Steel |
| Operation Mode | Automatic |
| Boiler Capacity | 3 Liter, 2 Litre Insulated |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Unit
Keeping in mind ever-evolving requirements of our respected clients, we are offering a premium quality range of Vending Machine
₹ 12501 / Piece Get Latest Price
| Dispensing Rate(Cups/Minute) | 6 Cups/Min |
| Payment Type | Cash |
| Usage/Application | Offices |
| Material | Stainless Steel |
| Operation Mode | Automatic |
| Boiler Capacity | 5 Litre Insulated |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 12001 / Piece Get Latest Price
| Dispensing Rate | 6 Cups/Min |
| Dispensing Rate(Cups/Minute) | 6 Cups/Min |
| Usage/Application | Offices |
| Material | ABS Plastic |
| Operation Mode | Automatic |
| Boiler Capacity | 3 Litre Insulated |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 8501 / Unit Get Latest Price
| Capacity | 50 Cups/Day |
| Material | Stainless Steel |
| Operation Type | Semi Automatic |
| Colour | Black |
| Operated By | Electricity |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | Made in India |
Devendra Shukla (Proprietor)
DS Marketing
Shop No. 5, Near Sd Public School, Barola
Noida - 201301, Gautam Buddha Nagar, Uttar Pradesh, India